27 Mayıs 2024

Doc Rivers’ın Yeni Adresi 76ers Oluyor!

NBA‘de bir çok takım koç arayışını sürdürürken aralarında en hızlı davranan Philadelphia 76ers oldu!

Hatırlayacağınız üzere Batı Konferansı finalinde Los Angeles Clippers‘ın 3-1 önde olmasına rağmen rakibi Denver Nuggets’a 4-3 ile kaybederek elenmesi büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı Clippers camiasında ki bunun üstüne de koç Doc Rivers ile yolları ayırma kararı alınmıştı.

Leonard ve George gibi 2 süper yıldızın yanı sıra Williams, Morris, Harrell, Beverley, Shamet, Zubac gibi kaliteli tamamlayıcılara da sahip olan, ligin en potansiyelli kadrolarından biri olarak görülen Clippers’dan ayrılan koç Rivers, bu kez doğuda benzer şekilde hayal kırıklığı yaratan yine çok potansiyelli bir takım olan 76ers’ın başına geçiyor.

ESPN’in haberine göre iki taraf da birbirine ilgisini net olarak gösterince süreç hızlıca tamamlandı ve anlaşma sağlandı. Önümüzdeki sezondan itibaren Ben Simmons ve Joel Embiid’in liderlik edeceği 76ers kadrosuna Rivers koçluk yapacak, yakın zamanda resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor.

Her ne kadar Clippers’da beklenen başarıyı sergileyememiş olsa da Rivers halen ligin en çok saygı gören, en güvenilen koçlarından birisi. Ufak bir hatırlatma, bu hamleyle beraber Rivers 2008 yılında Boston Celtics ile NBA şampiyonluğu kazandığı doğu konferansına da dönüş yapmış olacak.

Geçtiğimiz günlerde 76ers’ın koçluk koltuğu için Houston Rockets ile yolları ayıran Mike D’Antoni’nin de ciddi adaylar arasında yer aldığına dair haberler yer almıştı ABD basınında.