23 Mart 2023

Dimitris Itouis ve Jonathan Motley ASVEL Galibiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

Fenerbahçe Beko, Turkish Airlines EuroLeague’in üçüncü haftasında evinde konuk ettiği ASVEL’i üçüncü çeyrekteki etkili savunmasıyla 84-63 yenerek yoluna kayıpsız devam etti.

Maçın ardından baş antrenör Dimitris Itoudis açıklamalarda bulunurken, galibiyete ilişkin şunları dile getirdi:

“Takımımız bugün harika oynadı. Bence ilk şey savunmamızdı, diğer takımı 63 sayıda tutmak ve bu oyunun anahtarıydı. Herkes ayağa kalktı, herkes harika basketbol oynadı ve herhangi bir gecede herkes bizim için 20 alabilir, bu bizim takımımız için iyi ve şimdi bunu sürdürmek zorundayız.”

ASVEL karşısında 13 sayı, 4 ribaunt ve 3 top çalmayla galibiyette önemli rol oynayan Jonathan Motley ise karşılaşmanın ardından şöyle konuştu:

“Savunmamızın çok iyi olduğunu düşünüyorum. Onlara yapmak istemedikleri şeyleri yaptırdık. Bence akıllıydık, avantaj sağlamak istediğimiz şeylerden, hücum tarafında vb. yararlandık. Bence gelişmeye devam edersek, bu şekilde devam edersek çok iyi bir sezon olacak. Sanırım hepimiz iyi oyuncular olduğumuzu anlıyoruz ve egolarımızı bir kenara atıyoruz ve sadece kazanmaya odaklanıyoruz. Böyle adamlarınız olduğunda ve buna odaklandığınızda, hiç sorun olmaz.”

Euroleague.net

Fenerbahçe Beko, Turkish Airlines EuroLeague’de çift maç haftasında 20 ekim Perşembe günü evinde Valencia Basket’i konuk edecek.