3 Ekim 2022

Dimitris Itoudis Giorgos Papagiannis Sağlık Durumu Hakkında İyimser

Yunanistan Milli Takımı, Euro Basket 2022 için çıktığı ilk hazırlık maçında İspanya karşısında Giannis Antetokounmpo önderliğinde etkileyici bir galibiyet aldı. Fakat karşılaşmada sakatlıklarından dolayı takımın iki önemli ası Kostas Sloukas ve Georgios Papagiannis forma giymedi.

Kostas Sloukas’ın durumu ciddi görünmese de, takımın uzun rotasyonunun baş aktörü Giorgos Papagiannis’in Yunanistan’ın FIBA Dünya Kupası Elemeleri’nde 25 ve 28 ağustos tarihlerinde oynayacağı Sırbistan ve Belçika maçlarına yetişmesi şüpheli görünüyor. En kötü senaryoda, 25 yaşındaki pivot Eylül’deki EuroBasket’i bile kaçırabilir.

İspanya karşısında alınan farklı galibiyetin ardından Yunanistan Milli Takımı’nın genel menajeri Nikos Zizis, Papagiannis’in durumu hakkında koç Dimitris Itoudis ile beraber açıklamalarda bulundu. Zisis, Papagiannis’in durumunun takımın sağlık personeli tarafından sürekli izlendiğini vurgularken şu ifadeleri kullandı:

“Gün geçtikçe hazırlanıyor. Yakında bizimle olacağını düşünüyorum ve umuyorum.”

Yunan takımının yeni baş antrenörü Dimitris Itoudis ise yıldız pivotun durumu hakkında şunları dile getirdi:

“Geri dönmek için çaba sarf ediyor, bütün adamlar çabalıyor. Sadece 3-4 antrenmandan sonra cevap vermek kolay değil. Yolumuzu bulacağız. Papagiannis’in oynama isteği var. Şu anda bizimle birlikte.”