Devin Booker’ın Sakatlığı Beklendiği Kadar Ciddi Olmayabilir

Posted by

NBA play-off çeyrek final serisinin ikinci maçında New Orleans ile karşılaşan Phoenix Suns 118-125’lik skorla ummadığı bir mağlubiyet aldı.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreğinin son bölümünde Jaxson Hayes’e blok yapmak isterken sağ hamstring kasından sakatlanan Devin Booker‘ın serinin üçüncü ve dördüncü maçlarını kaçırma olasılığı bulunuyor.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin raporuna göre all-star gard New Orleans’ta oynanacak serinin üçüncü ve dördüncü maçlarını kaçırabilir. Yapılan ilk kontrollerin ardından Booker’ın kas ağrısının orta derecede olduğu ve New Orleans’ta oynanacak üçüncü ve dördüncü maçlar öncesi durumunun belirsiz olduğu belirtildi.

Booker, bu sezon ligin en iyi dereceyle bitiren Phoenix Suns’ın normal sezonda en skorer ismi olmuştu. Batı konferansını ilk sırada bitirerek play-in turnuvasından gelen New Orleans Pelicans ile eşleşen Phoenix ekibinde Devin Booker play-off serisinin ilk iki maçında saha içinden %52.9, yayın gerisinden ise %59 isabetle 28 sayı, 3 ribaunt ve 4.5 asist ortalamaları yakaladı.

Phoenix Suns normal sezonda Booker’ın yokluğunda çıktığı 13 maçtan sekiz galibiyet çıkarmayı başarmıştı. All-star gardın yokluğunda Cameron Payne ve Landry Shamet ikilisi serinin üçüncü ve dördüncü maçlarında daha fazla süre bulacaktır.