25 Mart 2023

Dallas Mavericks Dirk Nowitzki’yi Onurlandırmaya Hazırlanıyor

Dallas Mavericks ile 2011 sezonunda NBA şampiyonluğuna ulaşan ve finallerin MVP’si seçilen Alman basketbol efsanesi Dirk Nowitzki kulübü tarafından yeniden onurlandırılmaya hazırlanıyor.

Geçen sezon Dirk Nowitzki’nin 41 numaralı formasını emekli eden Dallas Mavericks, bu kez Alman yıldızın heykelini American Airlines Center’ın girişinde 2022-23 sezonunda evlerinde oynayacakları Lakers maçı öncesi açacak.

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, konuyla ilgili olarak düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunurken, şunları söyledi:

“Dirk, basketbol ve şehrimiz için çok şey yaptı. Minnettarlığımızı göstermek için onun mirasının ve şutunun Dallas’ta sonsuza kadar hatırlanmasını istiyoruz.”

Mavericks, geçen sezon Nowitzki’nin forma emeklilik töreninde heykelin bir modelini görücüye çıkardı. Model, Nowitzki’nin imzası olan tek ayak üzerinden attığı fade-away şutu temsil ediyor.

Dirk Nowitzki, Dallas Mavericks ile geçirdiği 21 sezonun ardından 2019 yazında emekli oldu. NBA kariyerinden 30k sayı barajını aşan ilk Avrupalı olan Nowitzki, hali hazırda takımın ön bürosunda görev alıyor.