30 Mart 2023

Daçka, Erteleme Maçında Murcia Deplasmanında

FIBA Şampiyonlar Ligi Top 16 turu L grubu 3. maçında temsilcimiz Darüşşafaka Lassa, İspanya’da UCAM Murcia‘ya konuk oluyor.

15 Şubat Çarşamba günü saat 22:30’da başlayacak karşılaşma normal şartlarda geçtiğimiz hafta İstanbul’da oynanacaktır ama ülkemizdeki korkunç deprem felaketi nedeniyle ertelenmişti. Ayrıca kulüpler ve FIBA’nın anlaşması doğrultusunda normalde ileri bir tarihte İspanya’da oynanacak maçla İstanbul maçı yer değiştirilmiş oldu çözüm olarak.

Koç Alonso yönetimindeki Murcia, gruptaki 3 İspanyol takımdan biri. İlk 2 maçlarında konuk oldukları geçen sezonun şampiyonu Tenerife’den 20 sayı fark yerken, sonrasında evlerinde Bilbao’yu 18 sayı farkla geçmişlerdi. 12 Şubat’da Endesa’da oynadıkları son maçta ise konuk ettikleri güçlü rakipleri Real’e direnmişler ama 8 sayı farkla yenilmişlerdi. O maçta Pustovyi 20 sayı, 3 ribaund, Anderson 13 sayı, 5 ribaund ve Bellas 13 sayı, 3 ribaund, 4 asist ile öne çıkan isimlerdi.

Temsilcimiz ise ilk 2 maçını kaybetti ve bu maçı da kaybetmesi durumunda ilk 2 yani çeyrek final şansını zora sokmuş olacak. İlk 2 maçta deplasmanda Bilbao’ya 10 ve içerde güçlü Tenerife’ye 21 sayı farkla yenilmekten kurtulamamıştık. 5 Şubat’taki son resmi maçta ise bir diğer güçlü rakip Efes’e evlerinde çok iyi direnmişler ama 3 sayı farkla yenilmişlerdi.

İki takım Avrupa kupalarında daha önce hiç karşılaşmadılar.