25 Mart 2023

Chus Mateo, Facundo Campazzo Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Real Madrid, Liga Endesa’nın açılış maçında ligin yeni takımı Girona karşısında 88-94 kazanarak sezona galibiyetle başladı. Maçın ardından Los Blancos’un yeni teknik patronu Chus Mateo, açıklamalarda bulundu.

NBA’de takımların hazırlık kamplarının başlamasına karşın halen serbest oyuncu statüsünde takım arayan Arjantinli gard Facundo Campazzo’nun Real Madrid’e olası dönüşü konusunda konuşan teknik adam şu ifadeleri kullandı:

“Onun için takımda yer var. Onu çok seviyoruz ve neler verebileceğini biliyoruz. Ama artık takımın bir oyuncusu değil. Gelirse harika olacak. Ama şimdi önemli olan bizler.”

1.78 boyunda olan Campazzo, Nuggets planlarında yer almıyordu. Nuggets’ın NBA medya günü için düzenlediği basın toplantısında GM Calvin Booth, Arjantinli oyun kurucu hakkında şunları dile getirdi:

“Facu, buradayken kalbini ve ruhunu verdi. Soyunma odasında sevildi. Biraz daha büyük bir takım olmayı denemek istedik ve Facu gibi gerçek bir oyun kurucuya sahip olmanın kesinlikle gerekli olduğunu düşünmedik. Bu yüzden farklı bir yöne gitmeye karar verdik.”

2020-21 NBA çaylak sezonunda Campazzo, maç başına 21.9 dakikada 6.1 sayı, 2.1 ribaunt ve 3.6 asist ortalamaları tutturdu. Ancak geçen sezon Nuggets’taki rolü azaldı ve maç başına 18.2 dakikada 5.1 sayı, 1.8 ribaunt ve 3.4 asist ortalamaları yakaladı.

31 yaşındaki Arjantinli gard, 2020 yazında Real Madrid’den ayrılarak NBA’in yolunu tutmuştu. Yıldız isim Real Madrid’de geçirdiği 6 sezonda 2015 ve 2018 sezonlarında EuroLeague şampiyonluğu yaşamıştı. Campazzo’nun Avrupa’daki hakları Real Madrid’in elinde bulunuyor ve oyun kurucunun halen NBA’de kontrat bulamamış olması Los Blancos’a katılma olasılığını arttırıyor.