25 Mart 2023

Brooklyn Nets Nicolas Claxton’ı Kadroda Tutmak İstiyor

Brooklyn Nets için 2021-22 NBA sezonu hayal kırıklığıyla neticelendi. Doğu konferansı play-off ilk turunda Boston Celtics’e süpürülerek sezonu noktalamak zorunda kaldılar. Takımın genç uzunu Nicolas Claxton’ın çaylak kontratı bu yaz sona erecek.

Heavy.com’da yer alan habere göre, Brooklyn Nets, sınırlı serbest oyuncu olarak free-agent olacak 23 yaşındaki uzunu kadroda tutmak istiyor. Claxton ile başta Chicago Bulls ve Charlotte Hornets gibi uzun rotasyonunda eksiklik yaşayan takımların ilgilendiği belirtilse de ligde genç uzunun orta seviye bir tekliften daha fazlasını alamayacağı açıklandı. Brooklyn ekibinin, Claxton’ı 3 yıl 35 milyon dolar gibi bir ücret karşılığında kadrosunda tutması bekleniyor.

Nicolas Claxton bu sezon Nets formasıyla normal sezonda 47 maçta forma giyerken 8.7 sayı ve 5.6 ribaunt ortalamaları yakaladı. Boston Celtics’e karşı oynanan play-off serisinde Andre Drummond’dan verim alınamaması sonucu süreleri artan 23 yaşındaki uzun sahada olduğu bölümde takıma özellikle çember savunmasında önemli katkı vermişti.