16 Ağustos 2022

Ben Simmons’tan Brooklyn Nets’e Kötü Haber

NBA playoff ilk tur serisinde Boston Celtics karşısında 3-0 geride bulunan Brooklyn Nets dördüncü maçta bu gece yarısı 02:00’da Barclays Center’da rakibini konuk edecek.

Daha önce serinin dördüncü maçında parkelere dönmesi beklenen Ben Simmons’ın sırt ağrılarından dolayı bu geceki mücadelede oynayamayacağı belirtildi.

Ben Simmons bilindiği üzere James Harden takasında Seth Curry ve Andre Drummond ile beraber 76ers’tan ayrılarak Brooklyn Nets’in yolunu tutmuştu.

All-star gard geçtiğimiz sezon takımı 76ers’in konferans yarı finallerinde Atlanta Hawks’a elendiği seri genelinde hücumda sergilediği başarısız performans neticesinde eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Yaz döneminde her fırsatta Philly’den ayrılmak istediğini dile getiren ve takımla antrenmanlara çıkmayı reddedip bu yüzden ceza alan Simmons, takas döneminin son günü Nets’in yolunu tutmuştu.

2022 sezonunun başında NBA şampiyonluğunun en büyük adayı olarak gösterilen Brooklyn Nets seriye tutunmak için kalan tüm maçları kazanmak zorunda. Ancak mevcut rotasyonla bunu başarmaları oldukça zor gözüküyor. Koç Steve Nash serinin üçüncü maçında nisan ayının başından beri rotasyondan kestiği Blake Griffin’i kurtarıcı olarak sahaya sürdü.

Takımın kanat rotasyonunda Celtics’in iki süper yıldızı Jayson Tatum ve Jaylen Brown ile eşleşebilecek oyuncu açığı olduğu düşünüldüğünde Ben Simmons’ın dönüşü seride dengeleri değiştirebilirdi. Avusturalyalı gardın kadroya eklenmesiyle Brooklyn Nets sahada hem üçüncü bir top yönlendirici ve oyun aklı hem de perimetrede önemli bir savunma silahına kavuşacaktı.