30 Mart 2023

Ben Simmons’ın Brooklyn Nets’teki Geleceği Sorgulanıyor

Geçtiğimiz sezon şubat ayında James Harden takasında Brooklyn Nets’e geçen Avusturalyalı point forvet Ben Simmons, bu sezon şu ana kadarki performansıyla hayal kırıklığı yarattı.

Brooklyn Nets sezona oldukça kötü bir başlangıç yaparak 15 maç sonunda sadece 6 galibiyet alabildi. Bu süreçte koç değişikliğine giden kulüp, ayrıca takımın yıldız gardı Kyrie Irving’e medyaya verdiği ayrımcı söylemleri sebebiyle 7 maç ceza verdi.

Geçen sezon yaşadığı travma yüzünden terapi gören Ben Simmons, Nets formasıyla hiçbir maçta görev almamıştı. 2022-23 sezonu öncesi büyük beklentilerin olduğu Avusturalyalı oyuncu, geride kalan 15 maçlık periyotta sadece 10 maçta görev alırken %48 saha içi isabetiyle 5.8 sayı, 6.1 ribaunt ve 5.6 asist ortalamaları yakalayabildi.

Dizindeki sakatlıktan son dört maçı kaçıran ver performansıyla hayal kırıklığı yaratan 26 yaşındaki All-Star gard hakkında The Athletic’ten Shams Charania yayınladığı raporda Nets ofisinin oyuncunun mental durumundan endişe ettiğini kaydetti.

The Athletic’e konuşan kaynaklar, Ben Simmons’un oyuna olan tutkusu ve bu seviye için yeterliliğini sorgularken, Avusturalyalı oyuncu kötü performansı hakkında şunları dile getirdi:

“Hiçbir oyuncu oynamadığı zaman mutlu olmaz. Sezon başından beri dizimle uğraşıyorum. Dizimdeki şişlik yüzünden enjeksiyon yaptırdım. Bir iki kez kan aldırdım. Yani bu uydurulmuş bir şey değil. Bu gerçek bir şey.”

basketnews