30 Eylül 2023

Baskonia, Malaga Karşısında Rahat Kazanıp Sezona Galibiyetle Başladı

İspanya Liga Endesa’nın açılış haftasında Cazoo Baskonia, evinde konuk ettiği Unicaja Malaga karşısında 103-89 ile kazanmayı bildi.

Baskonia’da Malaga karşısında altı oyuncu çift haneli skor katkısı verirken, Darius Thompson 20 sayı, 3 ribaunt ve 5 asistle takımın en skorer ismi oldu. NBA patentli gard Markus Howard, sadece 8 dakika süre almasına karşın maçı 15 sayı üreterek tamamladı. Artur Kurucs, Vanja Marinkovic ve Tedas Sedekerkis üçlüsü ise galibiyete 12’şer sayılık katkı verdi.

Unicaja Malaga cephesindeyse yeni transfer Nihad Djedovic 20 sayıyla takımın en skorer ismi olurken, Darius Brizuela’nın 12 sayı ve 3 asistlik performansı galibiyet için yeterli olmadı.

Joan Penarroya’nın takımı, Unicaja Malaga karşısında ikinci çeyrekte yakaladığı 37-12’lik seriyle maçı koparmayı başardı.  Baskonia maç genelinde saha içinden %72, yayın gerisinden ise %55 ile hücum etti.

Baskonia, Liga Endesa’nın ikini haftasında Pazar günü deplasmanda Barcelona’ya konuk olacak. Unicaja Malaga ise ikinci maçında evinde Gran Canaria’yı konuk edecek.