27 Mayıs 2024

Bahçeşehir’in Rakibi Rus Ekibi Unics Kazan

7DAYS EuroCup 7. hafta mücadelesinde temsilcimiz Bahçeşehir Koleji‘nin konuğu güçlü Rus ekibi Unics Kazan olacak.

10 Kasım Salı günü saat 19:00’da başlayacak olan ve NTV ekranlarından canlı olarak yayınalanacak karşılaşmayı Luigi Lamonica, Robert Vyklicky, Gentian Cici hakem üçlüsü yönetecekler.

Temsilcimizde sakatlar iyileşti ve bu maçta tam kadro olarak mücadele edebilecek. 6 maçında henüz galibiyetle tanışamayan koç Aktaş’ın öğrencileri güçlü rakibi karşısında ilk zaferini arayacak. Bahçeşehir, son maçında deplasmanda grubun flaş ekiplerinden Bourg karşısına çıkmış ve iyi direnmesine rağmen 79-77’lik skorla yenilmekten kurtulamamıştı. EuroCup sahnesinde şuana kadar öne çıkan isimler Erick Green (20.5 sayı, 2.5 asist) ve Alex Perez (17.0 sayı, 3.4 asist) oldular.

Koç Priftis yönetimindeki Rus ekibi ise 5 maçından 3 tanesini kazandı ve sadece bu grubun değil, EuroCup’ın da favorilerinden biri olarak öne çıkıyorlar. Badalona’nın ardından ilk 2 sıra için Bourg ile yarışıyorlar, dolayısıyla bu maç onlar adına kritik önem taşıyor. Son maçlarında konuk ettikleri denk rakiplerinden Venezia’yı 90-87 ile geçmeyi başarmışlardı. EuroCup tarihinin en çok 3 sayı isabeti bulan ismi olan Jamar Smith (18.6 sayı, 4.8 asist) ve Isaiah Canaan (15.8 sayı, 5.6 asist) takımın öne çıkan isimleri konumundalar.

İki takım daha önce 2. hafta mücadelesinde 6 Ekim’de Rusya’da karşılaşmışlar ve gülen taraf 89-88 ile Unics Kazan olmuştu.