17 Haziran 2024

Bahçeşehir, EuroCup’a Katılmak İçin Başvuru Yapıyor!

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerimizden Bahçeşehir Koleji, gelecek sezon ülkemizi Avrupa kupalarında temsil edebilmek adına önemli bir hamleye hazırlanıyor.

İstanbul ekibi halihazırda BCL ile Tofaş, Galatasaray, Darüşşafaka, Karşıyaka’nın anlaşması olması ve sezonu kendilerinden üst sıralarda bitiren Petkim ile Manisa’nın da BCL başvurusu yapmasından dolayı rotasını BKT EuroCup‘a çevirmiş durumda. BCL’nin aksine EuroCup’da sıralamaya bakılmaması da onlar adına önemli bir kriter oldu.

Euroleague yönetimi ile görüşmek üzere Bahçeşehir Koleji Genel Menajeri Pınar Çiler ve Sportif Direktör Nemanja Bjelica Salı günü Barcelona’ya giderek bir sunum yapacaklar, kulübün büüyme potansiyelini ve hedeflerini yetkililere aktaracaklar. Eğer katılımları kabul edilirse EuroCup’daki temsilci sayımız Beşiktaş ve Telekom ile beraber 3 takıma çıkmış olacak.

Bildiğiniz gibi Bahçeşehir bir kez FIBA Europe Cup’ı kazanmış, geride bıraktığımız sezon da finale kadar çıkmış ama bu kez kupayı Chemnitz’e kaptırmıştı…

Bahçeşehir Koleji’nin Eurocup’a katılma isteği heyecan verici! Geçmişteki başarıları ve bu sezonki performansı, Eurocup’ta ülkemizi başarıyla temsil edebileceklerini gösteriyor. Üçüncü bir Türk takımının Eurocup’ta yer alması da Türk basketbolunun uluslararası alandaki gücünü göstermiş olacak. Umarım başvuruları kabul edilir ve başarılarına yenilerini eklerler!