27 Mayıs 2024

Ataman’dan Kızıl Yıldız Yorumu ve TBF’ye Teşekkür

Turkish Airlines Euroleague 11. hafta mücadelesinde temsilcimiz Anadolu Efes deplasmanda Kızıl Yıldız’ın konuğu olacak.

26 Kasım Perşembe saat 21:00’da başlayacak karşılaşma öncesi Anadolu Efes‘in tecrübeli koçu Ergin Ataman açıklamalarda bulundu:

Kızılyıldız mts sert savunma yapan ve hücumda kontrollü oyunla Jordan Lyod, Corey Walden ve Johnny O’Bryant ile skor üreten bir takım. Kadromuzdaki bir çok eksik oyuncu ve şu an takımımızdaki aktif dört Covid-19 hastası yüzünden oluşan tedirginliğimize rağmen sahada her zamanki gibi sistemimizi uygulayıp kazanmak istiyoruz. Sahaya 10 kişi çıkabilmemiz için bir günlüğüne A Milli Takım’daki beş oyuncumuza izin veren Türkiye Basketbol Federasyonu’na da teşekkür ediyorum. Umarım Euroleague bu sezon tüm takımların sağlıklı ve eşit şartlarda oynadığı ve sahada hak edenin kazanacağı şekilde sonuçlanır

Anadolu Efes Spor Kulübü Resmi Web Sitesi

Milli uzun Sertaç Şanlı ise karşılaşma öncesi şu ifadeleri kullandı:

Kızılyıldız ile deplasmanda oynadığımız maçlar her zaman zorlu geçiyor. Rakibimiz tecrübeli oyunculardan kurulu olan güçlü bir takım. Biz, hedeflerimiz doğrultusunda bu maçtan galip ayrılmak istiyoruz. Geçtiğimiz hafta Khimki deplasmanında iyi mücadele ile farklı kazanmıştık. Şimdi Belgrad’da da aynı mücadelemizi devam ettirmeliyiz. Sahada 40 dakika boyunca konsantre olmalıyız. Takım oyunumuzu sergileyerek kazanmak istiyoruz.

Anadolu Efes Spor Kulübü Resmi Web Sitesi