25 Mart 2023

Anadolu Efes Uzun Rotasyonuna Takviye Yapmaya Hazırlanıyor

Turkish Airlines EuroLeague’de 2021-22 sezonunu şampiyon olarak tamamlayarak üst üste ikinci kez kupaya uzanan Anadolu Efes, önümüzdeki sezon için transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Yaz döneminde uzun rotasyonuna takviye yapmak isteyen lacivert beyazlılar tanıdık bir isimle ilgileniyor. Basketnews’in haberine göre, Anadolu Efes uzun rotasyonu için daha önce ülkemizde Darüşşafaka formasını da NBA patentli Hırvat uzun Ante Zicic’i kadroya katmak istiyor.

Yaz döneminde Chris Singleton ve Bryant Dunston’ın kontratları sona erecek ve iki oyuncunun takımdaki geleceği halen belirsiz. Bu sezon başında Sertaç Şanlı’nın takımdan ayrılmasının transfer edilen Filip Petrusev’in ise yaz döneminde takımdan ayrılmasına kesin gözle bakılıyor.

Dunston, EuroLeague’in en iyi çember savunucularından biri olsa da ilerleyen yaşından ötürü sınırlı süreler alıyor. Chris Singleton ise Belgrad’da oynanan Final Four’da özellikle final maçında Real Madrid karşısında son çeyrekte yaptığı katkıyla Anadolu Efes’in şampiyonluğunda kilit rol üstlendi.

Ante Zizic, bu sezon Maccabi Tel Aviv ile EuroLeague play-offlarında boy gösterirken süre aldığı maçlarda 12.2 sayı ve 5.0 ribaunt üretti. Hırvat uzun ülkemizde Darüşşafaka’da oynadıktan sonra NBA takımlarından Cleveland Cavaliers’da iki sezon geçirmişti. Ardından 2020 yazında Maccabi Tel Aviv ile Avrupa’ya geri döndü.