17 Haziran 2024
Anadolu Efes

Anadolu Efes Harikalar Yarattı

Anadolu Efes Türk Hava Yolları Avrupa Ligi 19. Haftada İtalyan ekip AX Armanı Exchange Milan ile karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 88-68 skorla kazanan takımımız sahada harikalar yarattı.

Mücadeleden galip ayrılan Anadolu Efes takımının baş antrenörü Ergin Ataman takımın fantastik bir basketbol oynadığını ve bu sayede kazandıklarını belirtti.

Fantastik Bir Basketbol

THY Avrupa Ligi’nin 19. Haftasındaki karşılaşma Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşti. 88-68 skor ile galibiyeti kazanan Anadolu Efes’in baş antrenörü Ataman, maçın ardından basın mensuplarına açıklama yaparak başarılı bir savunma gerçekleştirdiklerinin ve ikinci çeyrek sonrasında hücumda çok iyi olduklarını da belirterek, “Kenardan gelen oyuncular çok iyi bir katkı verdi. Fantastik bir basketbol oynayarak kazandık” dedi.

Maçın ardından AX Armani Exchange Milan Baş antrenörü Ettore Messina da basına yönelik açıklamalarda bulundu. Takımın baş antrenörü Ergin Ataman ve Anadolu Efes’i tebrik eden Messina, “Anadolu Efes bugün çok keskin hücum etti ve savunmada iyiydi. Bize fiziki üstünlük kurdu” ifadelerinde bulundu.