22 Mayıs 2024

Alperen Şengün: “Hiç Olmadığım Kadar Güçlü Döneceğim”

NBA’de Houston Rockets formasıyla üçüncü sezonunu geride bırakan temsilcimiz Alperen Şengün, bu sene gösterdiği performansla ligde adından çok fazla söz ettirmeyi başardı.

Ligin yıldızları arasında gösterilmeye başlanan Alperen için yaşadığı sakatlık sebebiyle sezon erken bitmişti. Rockets da Batı Konferansı’nda playofflara kalamadı.

Fakat genç bir kadro olan Rockets’ın gelecek seneye ümitle baktığı açık. Alperen ve Jalen Green önderliğinde önümüzdeki yıllara damga vurmak isteyen Rockets’ta genç yıldızımız da aynı mantaliteye sahip.

Rockets’ın sosyal medya üzerinden yayınladığı sezon arası videosunda antrenman görüntüleri eşliğinde açıklamalar yapan Alperen Şengün, yaz dönemi ve gelecek sezon için şunları söyledi:

Bu yaz benim yazım olacak. Her sabah erkenden kalkıp sıkı çalışacağım. Çok çalışırsak çok iyi bir takımımız olduğunu düşünüyorum. Fiziğimiz iyi durumda olmalı çünkü önümüzdeki sezon mayısa, hazirana kadar oynamak istiyoruz. Gelecek sezon bizim için büyük bir sezon olmak zorunda. Mentalimi değiştirdim ve seneye hiç olmadığım kadar güçlü döneceğim.

21 yaşındaki Alperen, 2023-24 sezonunda NBA’de 63 maçta forma giydi ve 21.1 sayı – 9.3 ribaund – 5.0 asist ortalamaları tutturdu.

Kaynak: Eurohoops