19 Haziran 2024

Almanya, Karadağ Karşısında İkinci Yarı Kabusu Görse de Sürprize İzin Vermedi

FIBA EuroBasket 2022 son 16 turunda ev sahibi Almanya, Karadağ karşısında 27 sayılık farkı koruyamayıp rakibini maça ortak etmesine karşın son bölümde hayatta kaldı ve çeyrek finale yükseldi.

Almanya ilk yarıda maçın mutlak hakimiydi. Üçüncü çeyrekte Karadağ Kendrick Perry ve Bojan Dubljevic liderliğinde 27 sayı farktan geri dönmeyi başarsa da maçın son bölümünde Perry’nin Maodo Lo’ya yaptığı sportmenlik dışı faul maçı Almanya’ya getirdi.

Almanya çeyrek finalde Yunanistan Çekya maçının galibiyle 13 eylül Salı günü karşılaşacak.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN BKNZ:

Almanya cephesinde Dennis Schröder 22 sayı ve 8 asistle oynamasına karşın kritik noktalarda 5 top kaybı yaptı. Orlando Magic’in yıldızı Franz Wagner maçın üçüncü çeyreğinde ayak bileğinden sakatlanarak oyunu terk ederken karşılaşmayı 14 sayı ve 5 ribauntla noktaladı. Maodo Lo ise kenardan gelerek galibiyete 14 sayılık katkı verdi.

Karadağ cephesinde Kendrick Perry 25 sayı ve 6 asistle, Bojan Dubljevic ise 22 sayı ve 7 ribauntla takımın maça ortak olmasında önemli pay sahibi oldular. Fakat maç sonunda Perry’nin yaptığı sportmenlik dışı faul karşılaşmanın kazananını belirledi.