18 Temmuz 2024

Aleksandar Djordjevic Gaziantep Galibiyeti Sonrası Açıklamalarda Bulundu

ING Basketbol Süper Ligi’nin altıncı haftasında evinde Gaziantep Basket’i 102-80 ile rahat geçen Fenerbahçe Beko’da baş antrenör Aleksandar Djordjevic ve oyunculardan Melih Mahmutoğlu ile Metecan Birsen açıklamalarda bulundu.

Deneyimli antrenör galibiyeti şu şekilde değerlendirdi:

“İlk çeyrekte doğru kararlar veremedik ve gereken enerjiyi ortaya koyamadık. Onlar haftada bir maç yapıyor ve bu açıdan enerji olarak biz onların gerisindeyiz. İlk bölümden itibaren çok iyi enerji ortaya koydular. İlk çeyrek performansımızın kabul edilemez olduğunu konuştuk. Bu şekilde basketbol oynayarak maç kazanamayız demiştik ve bir reaksiyon bekliyorduk. Benchten gelen oyuncular bunu bize sağladı. İsmet, Guduric ve Melih çok özel bir performans ortaya koydu. İyi galibiyetti. Kötü mağlubiyetlerden sonra ligde gevşeyemeyiz. Bizim için çok önemli galibiyet. 3 çeyrekte ortaya koyduğumuz performans doğru performans. Maalesef çok fazla idman yapacak vaktimiz yok. Birbirimizi maçlarda tanıyabiliyoruz, maçlarda bazı alışkanlıklar kazanabiliyoruz.”

“İkinci Yarıdaki Performansımız Daha İyiydi”

Gaziantep karşısında 27 sayı kaydederek galibiyette önemli paya sahip olan kaptan Melih Mahmutoğlu maçın ardından şunları söyledi:

“Yorucu bir haftaydı. Olympiakos karşısında iyi mücadele ettik ama yine sonunda kaybettiğimiz arka arkaya 3. 4. maç oldu, EuroLeague’de. Sezon başı da olsa bu takımı biraz kırıyor ama önemli olan takımın göstermiş olduğu hırs ve istek. Gaziantep’te kaliteli bir takım ve iyi hocaları var. Onları da göstermiş oldukları performanstan dolayı tebrik ediyorum. Onlar bir hafta bu maça hazırlanırken biz Olympiakos gibi zorlu bir deplasmandan geliyoruz. Biz Fenerbahçe olarak bunlara alışığız. Bunu bahane olarak söylemiyorum ama dediğim gibi önemli olan mücadeleyi sahada göstermek. Maça tutuk da başlasak özellikle defanstaki agresiflikle, ön sahada rakibin skorerlerine topu aldırmayarak, hücumda da akıllı oynayarak…İkinci yarıdaki performansımız daha iyiydi. Bu şekilde devam edeceğiz. EuroLeague’deki bu şansızlık, hatalarda diyeyim bir yerde kırılacak. Güzel maçlar bizi bekliyor. İnşallah Allah kimseye sakatlık vermez, aynı mücadeleyi sahaya yansıtarak devam etmek istiyoruz.”

Gaziantep karşısında 9 sayı ve 7 ribauntla mücadele eden Metecan Birsen ise şunları dile getirdi:

“İyi bir mücadele ortaya koyduk. Maçın başında rakibimiz agresif oynadılar biz de pek cevap veremedik. İkinci yarıda toplantıda konuşup sahaya daha hazır bir şekilde çıktık ve sonunda da güzel bir galibiyet oldu. Önümüzde çok zorlu maçlar var. Aynı şekilde devam ettiğimiz sürece diğer maçlarımızı da kazanacağımızı düşünüyorum. Ben de her zaman elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bugün de %100 enerjimi sahaya koydum.”

Fenerbahçe Spor Kulübü